Karabağlar Belediyesi’nin Cumhuriyetin 100. yılı kutlamaları kapsamında düzenlediği ‘100. Yıl Cumhuriyet Futbol Turnuvası’, Yeşilyurt Futbol Sahası’nda büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi. Turnuva sonunda düzenlenen ödül törenine, Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, İzmir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Efkan Muhtar, Karabağlar Amatör Kulüpler Birliği Başkanı Cihan Demir, spor kulüplerinin yöneticileri, meclis üyeleri, muhtarlar, belediye başkan yardımcıları, genç sporcular ve aileleri katıldı. Başkan Selvitopu, genç sporcuları selamlayarak konuşmasına başladı ve onların donanımlı ve sportmen yetişmelerinin önemine dikkat çekti. Turnuvaya katılan tüm sporcuların tarihi bir ana tanıklık ettiğini belirten Başkan Selvitopu, Cumhuriyetimizi 2. yüzyılına taşımak için çalışacaklarına inandığını ifade etti. Ödül töreninde dereceye giren takımlara madalyaları ve kupaları verildi ve Karabağlar Belediyesi tüm sporculara 100. yıl tişörtleriyle futbol topu hediye etti.