Odatv Kaya Sabancı ve Vedat Aşçı kavgasının arka planını yazdı… İddianame hazırlandı


Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı Gölköy’de bulunan Mandarin Otel içinde evi bulunan 72 yaşındaki Kaya Sabancı ile Mandarin Otel’in sahibi Vedat Aşçı arasında yaşanan olayın yankıları sürüyor. Odatv’nin arka planını yazdığı olayda Sabancı’nın Aşçı’ya “Şerefsiz, sen kendini ne zannediyorsun da beni davet etmezsin, pez***” diyerek tokat attığı ortaya çıkmıştı.

Olayla ilgili kavgaya karışan tarafların ve tanıkların ifadelerinin alınmasının ardından Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Vedat Aşçı hakkında “kasten yaralama” suçundan dava açıldı.

Asliye Ceza Mahkemesine gönderilen iddianamede, Kaya Sabancı’nın Vedat Aşçı’ya hakaretleri nedeniyle verilecek cezada Türk Ceza Kanunu’na göre haksız tahrik indirim hükümlerinin uygulanması istendi.

KAYA SABANCI’YA DA BASİT YARALAMA VE HAKARET SUÇUNDAN İDDİANAME

Sabah’ın aktardığına göre, Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı Genel Soruşturma Bürosu tarafından Kaya Sabancı’nın şüpheli olarak yer aldığı iddianamede Aşçı’ya yönelik basit yaralama ve hakaret eylemleriyle ilgili kamu davası açılması için yeterli şüphenin bulunduğu belirtildi.

Kaya Sabancı’nın karıştığı suçların uzlaşma kapsamındaki suçlardan oluştuğu belirtilerek “Dava açılmadan önce şüpheli ile mağdurun uzlaşmak isteyip istemediklerinin teklif edilmesi ve uzlaştırma işlemlerinin takibi için dosyanın Cumhuriyet Başsavcılığı Uzlaştırma Bürosuna gönderilmesine karar verilmiştir” denildi.

BASIN AÇIKLAMASI YAPTI

İşadamı Kaya Sabancı, o olayla ilgili bir basın açıklaması yaptı:

“Vedat Aşçı tarafından sol gözüme yumruk atılarak yapılan saldırı neticesinde sol gözüm, göz çevresi ve kafamın sol üst tarafında yaralar, açılmalar ve kanama tespit edilmiş. Yapılan ileri tetkikler neticesinde sol gözümde taban kırığı tespit edilmiştir. Söz konusu kırık nedeniyle 3. derecede orta düzeyde hayati fonksiyon etkisi tespitinde bulunulmuş, hekimler tarafından en geç 1 hafta içerisinde operasyon yapılması tavsiye edilmiştir.

Aksi takdirde sol gözde görme bozuklukları olabileceği belirtilmiştir. Bu aşamada yapmış olduğum şikayet neticesinde Vedat Aşçı, Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı’na mevcutlu olarak hazır edilmiş, savcılık ifadesinin ardından adli kontrol tedbiri talepli olarak Bodrum Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi’ne sevk edilmiştir. Bu kapsamda Bodrum 2. Sulh Ceza Mahkemesi’nin 2024/200 Sorgu numaralı kararı kuvvetli suç şüphesinin bulunması gerekçesi ile Vedat Aşçı hakkında adli kontrol tedbirinin uygulanılmasına karar verilmiştir. Bu süreçte de can ve mal güvenliğimden endişe duyduğum için olayın yaşandığı sitedeki evime de gidemiyorum”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x