Kayyım belediye meclis üyelerinin toplantı için binaya girişini engelledi

İçişleri Bakanlığı kararıyla 3 Haziran’da kayyım atanan Hakkari Belediyesi’ne giden DEM Partili meclis üyeleri, engellendi. Meclis üyeleri, Temmuz ayı meclis toplantılarının gündemini oluşturmak üzere belediye binasına gitti. Meclis üyeleri belediyenin giriş kapısında polis engeliyle karşı karşıya kaldı.

Hizmet binası kapısında engellenen meclis üyelerine polis, “Biz şimdi sorduk, belediye meclisi toplanmayacakmış. İçeride özel ve kişisel fatura ödeme gibi işlemleriniz var ise geçebilirsiniz” dedi. Meclis toplantısının alınmamasına karşı özel kalem ile görüşme talebinde bulunan meclis üyelerine polis, “Özel kalem şu an müsait değil. Görüşme durumununuz yok” diyerek talebi reddetti.

Mezopotamya Haber Ajansı’nda yer alan habere göre, Hakkari Belediyesi Belediye Meclis üyeleri yapılan engelleme ve meclis üyelerinin toplantı kararını engelleme durumuna ilişkin içeriye geçerek tutanak tuttu.

Ne olmuştu?

İçişleri Bakanlığı kararıyla Hakkari Belediyesi’ne 3 Haziran’da kayyım atandı. Görevden uzaklaştırılan Belediye Eşbaşkanı Mehmet Sıddık Akış’a ise, 10 yıldır devam eden bir davada 19 yıl 6 ay hapis cezası verilerek tutuklandı. DEM Parti’den belediye meclis üyeliğine seçilen isimler ise 7 Haziran’da kayyım yönetimini reddederek belediye eşbaşkan vekilini seçti. Belediye meclisi, Belediye Eşbaşkanı olan Viyan Tekçe’yi vekil olarak belirledi.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x